چگونه در ایام نوروز مطالعه کنیم؟

اهمیت مطالعه در عید نوروز به قدری زیاد است که حتی آن دسته از داوطلبانی که تا قبل از عید برای کنکور درس نخوانده اند، با آغاز مطالعه از عید نوروز تا زمان کنکور می توانند به رتبه قابل قبولی دست یابند. بنابراین از فرصت طلایی نوروز نهایت استفاده را ببرید و بابرنامه ریزی کنکورو همچنین تلاش مستمر مسیر دستیابی به اهداف خود دست را بپیمایید.

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای مرور درس ها، تثبیت آن ها، حل تمرین و تست می باشد.

داشتن یک برنامه جامع و نقشه راه مناسب می تواند به شما در مسیر دستیابی به اهدافتان کمک کنند.(برنامه راهبردی آزمون های کانون جدا نشوید) با یک برنامه ریزی اصولی،(دفتر برنامه ریزی) علاوه بر این که اکثر دروس خود را مطالعه می کنید، می توانید در پایان هفته کارهایی که در طول هفته انجام داده اید را از جدول زمان بندی خط زده و با این کار روحیه و انگیزه خود را دو چندان کنید، چرا که هر هفته شاهد پیشرفت خود خواهید بود. توصیه می کنیم در ایام نوروز با توجه به توانایی خود، 8 تا 10 ساعت در طول روز مطالعه نموده و در کنار آن تست بزنید.

طوری برنامه ریزی کنید که حدودا 60 درصد از زمان مطالعه را به دروس اختصاصی و 40 درصد را به دروس عمومی اختصاص دهید. برای بازدهی بیشتر، 45 دقیقه تا 1 ساعت به خواندن دروس خود بپردازید و سپس یک ربع استراحت کنید و مجددا شروع به مطالعه کنید. توجه داشته باشید که درس خواندن مداوم و بدون استراحت، بازدهی یادگیری شما را کاهش می دهد. اگر قبل از عید و هنگام مطالعه درس ها از هر مبحث خلاصه ای نوشته باشید، می توانید ازآن ها در پایان هر روز، ایام نوروز و دوران جمع بندی استفاده نمایید.

پس از مطالعه دروس مورد نظر، ابتدا تمرین های تشریحی و سپس تست های مربوط به آن مبحث را حل کنید. آخر هر هفته نیز خلاصه درس هایی را که در طول هفته مطالعه کرده اید را مرور نمایید. بهتر است تست زنی های دروس اختصاصی را همان روز و دروس عمومی را حداقل 1 الی 2 روز بعد از مطالعه انجام دهید.

برنامه خود را طوری تنظیم کنید که خارج از توان شما نبوده و انعطاف پذیر باشد. متقاضیان شرکت در کنکور می توانند از تعطیلات طلایی نوروز برای مرور درس های نیمسال اول، حل تست های پرتکرار سال های گذشته و همچنین جمع بندی مطالب خوانده شده برای تثبیت مباحث در ذهن استفاده نمایند.یکی از نکات مهم برای مطالعه در ایام نوروز، توجه ویژه به دروس عمومی می باشد، زیرا به دلیل فرار بودن این دروس تاکید مشاوران بر این است که داوطلبان هر چه به انتهای سال و زمان برگزاری کنکور نزدیک تر می شوند، بیشتر به دروس عمومی اهمیت بدهند. برای این کار نیز اگر قبل از عید خلاصه درس ها را تهیه کرده باشید می توانید پاراگراف های مهم را به همراه خلاصه هایی که از قبل تهیه کرده اید، مطالعه نمایید تا وقت زیادی از شما نگیرند. چنانچه از فرصت دوران طلایی نوروز به طور صحیحی استفاده نمایید، در هنگام اعلام نتایج کنکور سراسری می توانید مزد زحمات خود را دریافت کنید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش